Wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy to podstawa, którą powinien posiadać każdy obywatel. Umożliwia ona udzielenia pomocy każdej osobie, która jej wymaga jeszcze przed przybyciem służby ratowniczej. Każde nieudzielenie pomocy wiążę się z odpowiedzialnością karną. To także nabywanie umiejętności, dzięki którym w razie konieczności będziemy w stanie pomóc osobom z naszej rodziny, przyjaciołom, współpracownikom i każdej obcej osobie, która będzie tej pomocy potrzebować.

W związku z powyższym IFMSA-Poland Oddział Opole wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Pracowników Socjalnych organizuje bezpłatne warsztaty dla Kół Naukowych Wydziału Nauk Społecznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy warsztatów będą mogli nabyć wiedzę oraz umiejętności poprzez trening podstawowych zabiegów resuscytacyjnych na specjalnie przystosowanych do tego fantomach. Zajęcia potrwają około półtorej godziny. Zapraszamy!

Warsztaty zorganizowane są w grupach:
– kierunek Praca socjalna 16.04.2024 r. (wtorek), godz. od 11.30 do 13.00, sala 102;
– pedagogika specjalna – 18.04.2024 r. (czwartek), od 9.45 do 11.15, sala 154.

Kontakt: slawomir.kania@uni.opole.pl